Pasowanie na czytelnika biblioteki uczniów klas pierwszych

Opublikowano 21 czerwca 2016, 06:53

My uczniowie pierwszej klasy
Tobie książko przyrzekamy,
Że szanować cię będziemy,
Krzywdy zrobić ci nie damy.
Obowiązków czytelnika
Będziemy przestrzegać pilnie
I z twych rad i z twych mądrości
Od dziś korzystać usilnie przyrzekamy!

Takimi to słowami przyrzekały książce dzieci w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oddziale dla Dzieci w Giedlarowej podczas uroczystego pasowania na czytelnika biblioteki.
O godz. 10.00 uroczyście powitano pierwszaków, niespodzianką dla dzieci była wizyta postaci bajkowej Pasikonika, który chętnie bawił się z uczniami i pozował do zdjęć. Dzieci poznały lokal, rozmieszczenie księgozbioru i regulamin biblioteki. Następnie obejrzały wystawki książek zniszczonych oraz nowych i wysłuchały skarg i próśb tych książek.
Ponadto dzieci rozwiązywały krzyżówki i zagadki literackie. Prawidłowe odpowiedzi były nagradzane. Wysłuchały również bajki „Pasikonik i mrówki” przeczytanej przez bibliotekarkę Grażynę Krówka Po zakończeniu uroczystości pełne wrażeń i emocji wraz ze swoimi Paniami: Grażyną Wilk i Edytą Pelc wróciły do szkoły zabierając ze sobą pamiątkowy dyplom, słodycze, zakładki do książek, a przede wszystkim wspaniały humor.