Zajęcia z robotyki i programowania w Bibliotece w Giedlarowej

Opublikowano 8 maja 2024, 03:09

Klocki Lego zostały stworzone tak, by każde dziecko mogło odnaleźć w nich coś dla siebie, uczą one nie tylko budowania i konstruowania, ale przede wszystkim współpracy w grupie.
Robotyka rozwija kreatywność, intuicję, myślenie abstrakcyjne i logiczne, reagowanie emocjonalne,  rozwija analizowanie, czyli można powiedzieć, że robotyka rozwija prawą i lewą półkulę.

Przyszłość to roboty i umiejętność programowania, której w naszej bibliotece dzieci mogą się nauczyć. Pierwszym etapem jest zbudowanie jakiegoś obiektu, może stworzyć auto i wiele innych budowli z gotowego wzoru, który mamy na tablecie,  ale również można stworzyć swój własny, indywidualny projekt. Kolejnym etapem, jest sprawienie, by dany obiekt się poruszał, dlatego musimy go zaprogramować.