Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy GBP w Giedlarowej

Opublikowano 8 maja 2024, 01:02

W czwartek 25 kwietnia odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy GBP w Giedlarowej. Tematem dyskusji była książka Pawła Cwynara pt. „Krzycz do woli”: prawdziwa historia, która nie miała ujrzeć świata dziennego.

W powieści została przedstawiona historia ośmioletniej Oli Franczak, która pewnego dnia nie wraca ze szkoły do domu na czas. Początkowe zaniepokojenie rodziców zmienia się w panikę z mijającymi godzinami, które tylko utwierdzają ich w przekonaniu, że ktoś porwał dziewczynkę. Działania policji nie przynoszą rezultatów, zrozpaczona matka targa się na własne życie, a ojciec popada w nałóg alkoholowy. W ogromnym chaosie pełnym niedomówień i zwrotów akcji opisanym przez Cwynara jedynie babcia zaginionej postanawia działać, prosząc o przysługę starego przyjaciela, który odnawia relacje z mafią.

Książka wzbudziła ożywioną dyskusję, ponieważ brakowało rozwiązania wielu wątków powieści i pozostał pewien niedosyt wśród naszych czytelniczek dotyczący jej zakończenia.