Wakacje w Bibliotece Brzóza Królewska

Opublikowano 30 sierpnia 2021, 03:18

Biblioteka Publiczna w Brzózie Królewskiej już po raz kolejny włączyła się w organizowanie zajęć dla najmłodszych czytelników. Zajęcia przeznaczone były dla dzieci w przedziale wiekowym 5-10 lat i odbywały się w każdy czwartek  w godzinach 12:00-14:00.

Dzieci miały okazję twórczo spędzić wolny czas, poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności plastyczne, a przy tym dobrze się bawić. Stałym punktem programu były zajęcia plastyczne, w trakcie których uczestnicy poznali różne techniki plastyczne tworząc własne ramki; serca i króliki wykorzystując włóczkę; zamki piaskowe; przybornik z rolek; las w butelce a także jeżyki, sowy i ślimaki wykorzystując do tego szyszki. Ciekawą formą zajęć było spotkanie pt. „W Indiańskiej wiosce” na których dzieci na początku zajęć wykonały własny pióropusz, następnie udały się na plac przy bibliotece, zbudowały wioskę Indiańską, wykonywały zadania Indiańskie a następnie szukały skarbu zakopanego w pobliskim lesie.

Także w każdy wtorek w godzinach porannych odbywały się „Poranki dla Malucha” zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 3-5 lat. Są to spotkania z książką odpowiednio dobraną do wieku. Dzieci poznawały różne wyliczanki, słuchały opowiadania lub wiersza, po czym kolorowały rysunki związane z treścią tekstu.

Zorganizowane przez bibliotekę zajęcia pozwoliły na przeżycie przygody oraz pozostawiły miłe wspomnienia, a odrobina wyobraźni i zaangażowania sprzyjała tworzeniu interesujących rzeczy w gronie rówieśników. Biblioteka Publiczna w Brzózie Królewskiej dziękuje wszystkim dzieciom za udział w wakacjach. Do zobaczenia za rok.