Spotkanie autorskie z Panią Magdaleną Skubisz.

Opublikowano 29 lutego 2024, 12:53

W dniu 15.02 2024r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Giedlarowej odbyło się spotkanie autorskie z Panią Magdaleną Skubisz.  Urodziła się i mieszka  w  Przemyślu, ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach. Zawodowo zajmuje się emisją głosu, a także współpracuje z rzeszowskimi teatrami jako konsultant ds. wokalnych. Jej uczniami byli finaliści Voice of Poland – Arek Kłusowski i Kamil Bijoś. Jest autorką  powieści opowiadających o przemyskich licealistach: „LO Story”, „Dżus&Dżin”, „Chałturnik” i „Master”.    W roku 2010 nominowana do Literackiej Nagrody im. Józefa Mackiewicza za powieść „Dżus&Dżin”.

W 2022r. ukazała się „Aptekarka” jako pierwszy tom sagi rodu Tyszkowskich. Jeszcze w tym samym roku ukazała się druga część cyklu pt. „Czarci ogród”, a pod koniec roku  2023 ukazał się trzeci tom sagi pt. ”Jemioła”, klątwa i cholera”. Jest to oparty na faktach romans historyczny utrzymany w konwencji  XIX-wiecznej powieści obyczajowej.

Magda Skubisz szczerze opowiadała o sobie, m.in.: o nauce w liceum, emocjach związanych z pobytem w szkole, charakterystycznych nauczycielach, o tym skąd czerpie wiedzę i pomysły, ale również jak wygląda pisanie książki, o wulgarnym języku bohaterów jej powieści oraz pracy nad kolejnymi powieściami. Pisarka chętnie mówiła też o tworzeniu muzyki i swojej pasji zielarskiej.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej, wesołej atmosferze przy ziołowej, aromatycznej herbatce  przygotowanej przez autorkę według  własnej receptury. Była naprawdę pyszna!!!

Po spotkaniu przyszedł czas na podpisywanie książek i wspólne zdjęcia.

Bardzo dziękujemy Pani Magdzie za przyjęcie zaproszenia oraz wszystkim uczestnikom za przybycie i aktywny udział w spotkaniu.

SAMSUNG CAMERA PICTURES