„Psi Patrol na XX Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek w Mojej, Twojej, Naszej Bibliotece”.

Opublikowano 7 czerwca 2023, 08:50

W dniach 8-15 maja 2023r. trwał XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Moja Twoja Nasza Biblioteka”. Biblioteka w Brzózie Królewskiej świętowała ten tydzień z dziećmi z Przedszkola w Brzózie Królewskiej. Zorganizowano spotkania z ośmioma grupami dzieci w wieku od 3 do 7 lat wraz z wychowawcami. Gościem specjalnym był „Chase” – bohater bajki z Psiego Patrolu. Maskotka była ogromną niespodzianką, gdyż jest znaną i uwielbianą przez dzieci postacią. Poprzez swoją barwność, dużą dawkę poczucia humoru i fantastyczny strój, zapewniliśmy najmłodszym świetną zabawę. Przy głośnej muzyce dzieci naśladowały zaproszonego gościa, próbując swoich sił w tańcu. Było też głośne czytanie bajek. W dalszej części spotkania dzieci wybrały się na poszukiwanie całej załogi, rozwiązując zagadki i przeszukując bibliotekę. Po zakończonej zabawie z postacią bajkową dzieci miały czas na zwiedzanie biblioteki, przeglądanie półek z bajkami, zabawę w kąciku dla dzieci oraz na granie w gry planszowe. Wydarzenie to cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków.