Przedszkolne czytanie w Filii Bibliotecznej w Dębnie.

Opublikowano 5 marca 2024, 12:52

Czytania nadszedł czas, niech czyta każdy z was. 🥰

Biblioteka w Dębnie rozpoczęła kolejny cykl akcji „Przedszkolnego czytania”. 📖📖

Nasze spotkania rozpoczęliśmy od października 2023 r., podczas których czytaliśmy po jednym rozdziale z książki Waldemara Cichonia pt. „Cukierku, Ty łobuzie”. Dzięki temu poznaliśmy bardzo ciekawe i śmieszne przygody kota Cukierka, który okazał się niezłym łobuziakiem. 🐈

Z grupą 6-cio latków z Zespołu Szkół w Dębnie spotykaliśmy się systematycznie co 2 tygodnie w czwartki.

Mali słuchacze byli zachwyceni przygodami kota, z chęcią słuchali czytanego tekstu oraz odpowiadali na zadawane pytania.

Niestety przeczytaliśmy już całą książkę, ale to nie koniec naszych czytelniczych spotkań. Do końca roku szkolnego zostało nam jeszcze trochę czasu.  😁

Na zakończenie przygody z Cukierkiem,  uczestnicy czytelniczych spotkań wykonali prace na konkurs plastyczny, który dotyczył najlepszej i najśmieszniejszej przygody kociaka.

Wszystkie wykonane prace były piękne i bardzo ciekawe dlatego tak ciężko było wybrać trzy, które zostały wyróżnione i nagrodzone.

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce Zosia Niedźwiecka,

II miejsce Franciszek Pawul,

III miejsce Pola Pękala.

Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu!❤🙂

Każdy uczestnik przedszkolnego czytania, na pamiątkę wzięcia udziału w projekcie otrzymał książkę, a zwycięzcy konkursu dodatkowo otrzymali dyplom oraz drobne upominki.🙂

Serdecznie dziękuję Pani wychowawczyni grupy 6 – cio latków za współpracę i zaangażowanie w akcji głośnego czytania dzieciom, oraz wszystkim przedszkolakom za czynny udział w spotkaniach, obecność i uwagę.