Narodowe Czytanie w Brzózie Królewskiej

Opublikowano 14 września 2023, 11:15

W poniedziałek 11 września 2023 r. nad zalewem w Brzózie Królewskiej w promieniach zachodzącego wciąż jeszcze letniego słońca, w cudownych okolicznościach przyrody i w pięknej scenerii, rozpoczęliśmy finał XII odsłony Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą wydarzenia promującego czytelnictwo był klasyk polskiej literatury pięknej – „Nad Niemnem” autorstwa Elizy Orzeszkowej.

W trakcie jego trwania scenkę teatralną na podstawie powieści zaprezentowali uczniowie z Zespołu Szkół w Brzózie Królewskiej, których przygotowała Pani Renata Szpyrka.

Nasze zaproszenie do przeczytania fragmentów powieści Elizy Orzeszkowej przyjęli: Pan Mariusz Grabarz wicedyrektor Zespołu Szkół w Brzózie Królewskiej, Pani Helena Karaś Kierownik Klubu Seniora w Brzózie Królewskiej, Pani Renata Szpyrka nauczyciel Zespołu Szkół w Brzózie Królewskiej oraz Panie Maria Markowicz i Stanisława Bubrowska członkinie Klubu Seniora w Brzózie Królewskiej.