Kicia Kocia w Brzózie Królewskiej

Opublikowano 24 października 2022, 01:42

19 października w Filii Biblioteki Publicznej w Brzózie Królewskiej odbyły się warsztaty promujące czytelnictwo. Poprowadziła je Pani Beata Krawiec – specjalista ds. promocji i reklamy Księgarni Nova Duo, a towarzyszyła jej Kicia Kocia bohaterka serii książeczek dla dzieci autorstwa Anity Głowińskiej.
     Uczestnikami trzech spotkań były przedszkolaki z Brzózy Królewskiej. Pani Beata tak fantastycznie zajęła się dziećmi, że nie wiadomo kiedy minęła im godzina zajęć. Pokazała im jak funkcjonuje mózg podczas czytania, wykorzystując przy tym cewkę Tesli. Nauczyła je międzynarodowego znaku „POMÓZ MI”, jest on dyskretnym sygnałem znanym na całym świecie, który możemy wysłać do każdego, kogo znamy lub całkowicie obcej nam osoby. Informuje on o tym, że jesteśmy ofiarą przemocy. Prowadząca pokazała także  jak można fenomenalnie bawić się czytając książkę, która nie ma obrazków, ale za to świetnie rozwija dziecięcą wyobraźnię. Bardzo ważnym tematem do rozmów było również, że nie wolno ufać i pójść z nieznajomym.

  Kulminacyjnym punktem programu było przedstawienie głównej bohaterki spotkania Kicia Koci, które poprzedziło przeczytanie jednej z jej przygód – „Kicia Kocia mówi Nie” .Kicia Kocia podbiła serducha naszych milusińskich. Były zdjęcia, uściski i przytulasy. Niesamowita osobowość pani Beaty sprawiła, że spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające .Serdecznie dziękujemy Pani Beacie za   tak wspaniałe warsztaty zachęcające dzieci do czytania i promowania czytelnictwa.