Ferie w bibliotece w Giedlarowej

Opublikowano 20 lutego 2024, 12:31

W dniach od 06 do 09 luty 2024 r. odbywały się ferie zimowe w Bibliotece Publicznej w Giedlarowej.

Pierwszy dzień rozpoczął się od zapoznania się dzieci, a zajęcia były inspirowane twórcą lampy naftowej – Ignacym Łukasiewiczem. Dzieci przeprowadzały eksperyment pod nazwą, Lampa lava’’ i tworzyły swoje unikatowe świeczniki, które mogły zabrać do domu. Kolejnego dnia inspiracją naszych zajęć była postać „Detektywa Pozytywki „. Wszyscy uczestnicy byli zafascynowani tym, jak wygląda praca detektywa i jak dzięki naszym odciskom palców jesteśmy unikalnymi wersjami samych siebie. W tym dniu szukaliśmy również ukrytego skarbu rozwiązując wiele łamigłówek i poszukując wskazówek.

W dniu 08.02 zajęcia rozpoczęły się od wspólnego przeczytania krótkiego fragmentu z książki „Kubuś Puchatek” w celu pobudzenia dzieci do uważnego słuchania i odpowiadania na pytania dotyczące tekstu. Kolejnym krokiem na zajęciach było tworzenie przez dzieci śnieżynek za pomocą kleju i cukru, na zakończenie stworzyliśmy dużą mapę krainy Kubusia Puchatka, a każde dziecko dołożyło do niej swoją cegiełkę.

Ostatni dzień ferii był pełen zabawy, muzyki i harców! Każde dziecko w tym dniu mogło poczuć się wyjątkowo. Zajęcia rozpoczęły się od zabawy „Wyprawa do ZOO’’ a następnie wprawiliśmy w ruch chustę animacyjną Klanza, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci.

By uczcić zakończenie ferii każde dziecko dostało słodki upominek.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za mile spędzone czas i wspólną zabawę.