Dyskusyjny Klub Książki

Opublikowano 9 marca 2023, 02:15

Dyskusyjny Klub Książki działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Giedlarowej powstał we wrześniu 2019 roku.

Członkami są wszyscy chętni do dyskusji o książkach czytelnicy – niezależnie od wieku, zainteresowań, doświadczeń czytelniczych czy wykształcenia. Obecnie do klubu zapisanych jest 12 członków. Spotkania klubu odbywają się raz w miesiącu. Poznajemy wtedy nowych autorów, dyskutujemy o książkach, wymieniamy literackie poglądy. Omawianiu książek towarzyszy miła i serdeczna atmosfera. Jest to również okazja do nawiązywania kontaktów, nowych znajomości oraz integracja środowiska lokalnego skupionego wokół naszej biblioteki.

W 2022 roku ramach projektu DKK odbyło się 9 spotkań. Zeszłoroczne spotkania obfitowały w pełne pasji i zaangażowania dyskusje. Łącznie omówiliśmy 9 ciekawych lektur. Były reportaże, powieści obyczajowe, psychologiczne i pozycje podróżnicze. Omawialiśmy literaturę polską i zagraniczną. Czytaliśmy m.in. takie tytuły jak : „Saga czyli filiżanka, której nie ma”- C. Harasimowicza, „Beata Tyszkiewicz: portret damy”- A. Augustyn- Protas, „Wizjer”- M. Witkiewicz, „Syn zakonnicy” –J. Jax, „Toksyczność” – J. Czechowicza, „Życie Violette”- V. Perrin, „Bogini tańca”- E. Stachniak, „Berdo”- J. Cieślar, „Vera”- A. Sward. Członkowie DKK z chęcią angażują się w organizowanie Narodowego Czytania i uczestniczą w spotkaniach autorskich.

Warto podkreślić, że do Klubu można dołączyć w każdej chwili.