„Bajkowe Andrzejki”

Opublikowano 6 grudnia 2017, 08:19

Ostatni piątkowy listopadowy wieczór przyciągnął do biblioteki sporą grupę dzieci aby na chwilę oderwać się od rzeczywistości i w fantastyczny sposób spędzić wolny czas.

Na kilka godzin biblioteka zamieniła się w „Bajkowe Andrzejki”. Na początku dzieci poznały tradycję wróżb andrzejkowych, dowiedziały się kim był św. Andrzej i jak wyglądał ten wieczór, gdy żyły jeszcze nasze prababcie.

Pierwszą z wróżb którą rozpoczęliśmy spotkanie było poznawanie imion swoich przyszłych partnerów- wbijając szpilkę w duże czerwone serce, które na odwrocie miało zapisany inicjał tego imienia. Rzucając monetą do miski z wodą można było dowiedzieć się czy nasze marzenia się spełnią, czy też nie. Były też inne wróżby jak: lanie wosku, koło fortuny, kim będę w przyszłości.

Nie zabrakło również spotkania z bajką. Dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie „Rzepka” w  wykonaniu zaprzyjaźnionych czytelników naszej biblioteki oraz teatrzyk kukiełkowy pt. „Czerwony Kapturek szuka księcia”

Ten wyjątkowy bajkowy dzień magii, czarów i odkrywania przyszłości zakończył się słodkim poczęstunkiem i konkursem na najlepsze przebranie andrzejkowe. Dziękujemy Pani Annie Lasek za sponsorowanie słodyczy dla dzieci oraz koleżankom z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Leżajsku  Małgorzacie Szczęch i Joannie Zygmunt za pomoc podczas zabawy.

Andrzejkowy wieczór okazał się fantastycznym spotkaniem towarzyskim, wspaniałą zabawą dostarczającą wielu przeżyć i emocji.