Zajęcia historyczne z Panią Beatą Krawiec w Bibliotece w Brzózie Królewskiej.

Opublikowano 28 kwietnia 2023, 12:57

Niesamowita osoba – dziennikarka, pielęgniarka, pisarka, trenerka Coachingu – Pani Beata Krawiec – poprowadziła wyjątkowe zajęcia historyczne dla uczniów klas VI,VII i VIII w naszej bibliotece dnia 17.04.2023r.

Celem zajęć było rozbudzenie u młodych ludzi zainteresowania historią, zmotywowanie do nauki i czytania oraz zachęcenie do rozwoju osobistego. Prowadząca odbyła niezwykłą podróż przez dzieje, począwszy od historii starożytnego Babilonu, historię pisma, ciekawostki historyczne, m.in. dotyczące polskich bohaterów wojennych, na historii współczesnej kończąc. Młodzież miała możliwość aktywnego uczestnictwa w spotkaniu – oglądała różne rodzaje pisma: węzełkowe, klinowe-sumeryjskie, hieroglify oraz miała możliwość przymierzyć wojskowe mundury i nakrycia głowy.