Święto Książki w Bibliotece w Giedlarowej.

Opublikowano 28 kwietnia 2023, 12:38

Święto książki!

23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku, w tym roku obchodzimy go po raz 28.

Książki, które czytamy przenoszą nas do innego świata, uczą nowych rzeczy… jednym słowem czytanie książek to cudowny sposób na spędzanie wolnego czasu.

Dziś Dzień Książki świętowaliśmy wspólnie z pierwszakami z Giedlarowej, którzy wraz z wychowawczynią Panią Beatą Czop odwiedzili naszą bibliotekę. Dzieci przyniosły swoje ulubione książki z domu, o których chętnie nam opowiadały. Rozmawialiśmy o zaletach czytania książek, o ich poszanowaniu, dzieci wspólnie z bibliotekarką przeczytały bajkę o powstawaniu książki. Potem były zabawy dydaktyczne, zagadki i wyszukiwanie najciekawszych bajek.