Spotkanie z sędzią Sądu Rejonowego w Leżajsku

Opublikowano 19 grudnia 2017, 07:08

11 grudnia 2017r. w naszej bibliotece odbyło się spotkanie z sędzią Sądu Rejonowego w Leżajsku  Panią Anną Lasek. W spotkaniu wzięła udział młodzież Gimnazjum klasy III b i III c oraz klasa V b.

Tematem prelekcji było zwrócenie uwagi na potrzebę edukowania młodych ludzi w zakresie odpowiedzialności prawnej. Sędzia uzmysłowiła młodym słuchaczom, że przestępstwa to nie tylko zabójstwa czy kradzieże, ale również szykany w internecie m.in. wpisy, zdjęcia na portalach społecznościowych a także wyśmiewanie, kopanie, bicie, niszczenie mienia.

Uczniowie podczas wizyty gościa mogli dowiedzieć się również wiele o pracy sędziego, pracy w sądzie, a także o wymaganiach tego zawodu i ścieżce edukacyjnej. Mieli okazję przymierzyć togę sędziowską i wziąć do ręki łańcuch, istniała możliwość zadawania pytań.

Dziękujemy Pani Annie Lasek za przyjęcie zaproszenia i poprowadzenia ciekawej i interesującej lekcji. Dziękujemy również Dyrektorowi Zespołu Szkół w Brzózie Królewskiej Panu Marianowi Grabarz za współpracę.