Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

Opublikowano 9 maja 2016, 07:38

Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem.
21.04.2016r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Giedlarowej gościliśmy jednego z najpopularniejszych pisarzy literatury dziecięcej w Polsce, autora prawie 200 książeczek dla dzieci – Pana Wiesława Drabika.  W spotkaniu wzięło udział ok. 100 uczniów kl. I-III ze Szkoły  Podstawowej z Giedlarowej. Podczas spotkania dzieci w skupieniu słuchały o tym jak powstaje książka, począwszy od pomysłu a skończywszy na jej wydruku. Najwięcej entuzjazmu wzbudziły zabawne fragmenty bajek czytanych przez samego autora, który zachęcał najmłodszych słuchaczy do odgadywania rymów. W trakcie spotkania dzieci bardzo chętnie odgadywały zadawane przez autora zagadki, za które otrzymywały nagrody w postaci naklejek i zakładek. Odważni mieli też okazję do zaprezentowania swojej bujnej wyobraźni układając zakończenie do podanego przez autora początku jednej ze swoich książek. W trakcie całego spotkania panowała miła atmosfera, a poczucie humoru autora potwierdzały  wybuchy śmiechu nie tylko dzieci ale także ich opiekunów.