Spotkanie autorskie z Maciejem Marciszem w Gminnej Bibliotece Publicznej w Giedlarowej

Opublikowano 19 czerwca 2024, 01:23

Dnia 17 czerwca 2024 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej  w Giedlarowej odbyło się spotkanie  autorskie  z pisarzem Maciejem Marciszem. Jest to pisarz zawodowo związany    z  branżą wydawniczą, autor  „Taśm rodzinnych”  jednego z najczęściej komentowanych debiutów ostatnich lat i „Książki o przyjaźni” . Jego opowiadania ukazywały się na łamach „Wakatu”, „Pisma”, „Vogue’a Polska” i „Gazety Wyborczej”. Wraz z przyjaciółką prowadzi Nowy Klub Czytelniczy. Pochodzi ze Śląska, mieszka w Warszawie. W tym roku ukazała się jego najnowsza książka „Znaki zodiaku” , która jest powieścią zanurzoną we współczesności opowiadającą o grach z tożsamością,  klasowych  napięciach i pragnieniu nowego życia.

Z lekkością wakacyjnej powieści  zadaje pytania o miłość, przyjaźń, wartość przekazywania uczuć m.in. przez pisanie listów.

Maciej Marcisz jest autorem młodego pokolenia. W swoich powieściach skupia na relacjach międzyludzkich i psychologicznych zachowaniach, w sposób realny przedstawia problemy młodych ludzi, podkreśla wartość przyjaźni w ich życiu. Mimo fikcji literackiej skupia się  na  ludzkiej tożsamości, pragnieniach i czynach jakie mogą z tego wyniknąć. Pokazuje zachowania, tworząc tym samym napięcie i jednocześnie zmusza do refleksji.

W spotkaniu uczestniczyły moderatorki Dyskusyjnych Klubów Książki z Wojewódzkiej Biblioteki w Rzeszowie, Pani Marcelina Janisz oraz Pani Katarzyna Buczek, Członkinie DKK w Giedlarowej oraz czytelnicy. Pani Marcelina błyskotliwie poprowadziła rozmowę z autorem, natomiast uczestnicy spotkania żywo reagowali na poruszane tematy i włączali się do dyskusji.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej, wesołej atmosferze. Po spotkaniu przyszedł czas na podpisywanie książek i wspólne zdjęcia. Bardzo dziękujemy Panu Maciejowi za ciekawe i interesujące spotkanie oraz wszystkim uczestnikom za przybycie i aktywny udział w spotkaniu.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dofinansowano ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego.