Spotkanie autorskie z Edytą Świętek

Opublikowano 10 października 2022, 01:20

14 września w bibliotece w Giedlarowej odbyło się spotkanie autorskie z Panią Edytą Świętek znaną, lubianą i bardzo poczytną wśród czytelników naszych bibliotek pisarką.

Pani Edyta Świętek – to pochodząca z Krakowa pisarka młodego pokolenia, autorka opowiadań, wielu powieści obyczajowych, społecznych, w tym historii z silnie zarysowanym wątkiem kryminalnym. Fabuła książek osadzona jest we współczesnych realiach życia w Polsce, oryginalne pomysły i rozwiązania oraz barwne postaci, to cechy każdej z książek napisanych przez naszego gościa. W swoich książkach autorka chętnie skupia się na psychologii bohaterów, szczegółowo budując portret każdej postaci.

Pani Edyta Świętek jest autorką 36 książek, w tym kilku sag rodzinnych. Najbardziej znany cykl to „Spacer Aleją Róż” (5 tomów) uzupełniony 2 częściowym cyklem „Nowe Czasy”, w których autorka kontynuuje losy niektórych bohaterów. Inna saga to „Grzechy młodości” (5 tomów) oraz cykl pod nazwą „Niepołomice” składający się z 3 części.

Pani Edyta przybliżyła uczestnikom swój warsztat pracy i źródła twórczej inspiracji. Często są to sytuacje zaczerpnięte z jej własnych doświadczeń i obserwacji. Tworzy wiarygodne postaci, czyli takie które posiadają zarówno wady jak i zalety. O tym, że będzie pisarką wiedziała od dawna. Już jako kilkuletnia dziewczynka tworzyła własne historyjki, które zapisywała w zeszytach. Dowiedzieliśmy się również, jaką drogę musi pokonać początkujący autor i na jakie problemy powinien być przygotowany zanim książka ukaże się drukiem.

Spotkanie minęło w bardzo serdecznej atmosferze. Przybyli goście mogli zadać autorce nurtujące ich pytania. Na zakończenie nie mogło zabraknąć wspólnych zdjęć i autografów na książkach. Na pamiątkę spotkania, nasza biblioteka otrzymała z rąk pisarki egzemplarz powieści „Zaginiona melodia” ze specjalną dedykacją dla czytelników.

Bardzo dziękujemy Edycie Świętek za odwiedziny, otwartość i niezwykle interesującą opowieść o swojej twórczości. A wszystkich czytelników zachęcamy do czytania jej książek będących w naszych bibliotekach. Spotkanie zorganizowano w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki, zostało dofinansowane ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.