Podsumowanie XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 8-15 maja 2025 r. w Filii Bibliotecznej w Dębnie.
Tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Bibliotek obfitował w wiele ciekawych wydarzeń, które przyciągnęły zarówno najmłodszych jak i nieco starszych czytelników.
W pierwszym dniu obchodów bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkola. Najmłodsi z ogromnym zainteresowaniem poznawali świat książek, wysłuchali bajki i oglądali biblioteczne zbiory.
Kolejnego dnia przybyli uczniowie klasy VI dla których zostały przygotowane specjalne zajęcia z zagadkami, związanymi z tytułami książek. Uczestnicy wykazali się znakomita znajomością literatury oraz z zaangażowaniem i kreatywnością przystąpili do stworzenia unikatowego drzewa z książek.
Ważnym punktem programu było pasowania na czytelników uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Dębnie. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek.
Na zakończenie odbył się teatrzyk kukiełkowy, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Przedstawienie nie tylko bawiło, ale również zachęcało do czytania.
Wszystkim, którzy uczestniczyli w obchodach Tygodnia Bibliotek serdecznie dziękuję.














