Podsumowanie XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pt. “Biblioteka – miejsce na czasie ’’ w Filii Bibliotecznej w Dębnie.

Opublikowano 31 maja 2024, 10:49

8-15 maja właśnie w tych dniach obchodziliśmy Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.

Filia Biblioteczna w Dębnie w ramach świętowania zorganizowała rożne atrakcje dla swoich czytelników. 

Tydzień Bibliotek rozpoczęliśmy od zajęć z uczniami z klasy VI, którzy spróbowali swoich sił w rozwiązywaniu zagadek związanych z książkami.  Oczywiście poszło im znakomicie, przecież nie mogło być inaczej, w tempie ekspresowym ułożyli hasło z liter które były ukryte w książkach.💪

Na zakończenie zajęć wykonali plakaty promujące książki i czytelnictwo.📖

Kolejnego dnia Biblioteka w Dębnie miała przyjemność gościć oddziały przedszkolne z Zespołu Szkół w Dębnie, które z zaciekawieniem i zachwytem obejrzeli teatrzyk kukiełkowy pt.” Czerwony Kapturek szuka księcia”. Niektórzy z nich nawet spróbowali swoich sił na kukiełkowej scenie.

Ostatniego dnia odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy I.  Jednak wcześniej uczniowie musieli zmierzyć się z różnymi zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę na temat bajek oraz poznać zasady obchodzenia się z wypożyczonymi książkami.

Bardzo dziękuję wszystkim za włączenie się do wspólnego świętowania.