Podsumowanie XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek ph. ,, Biblioteka – miejsce na czasie ’’ w Gminnej Bibliotece Publicznej w Giedlarowej.

Opublikowano 16 maja 2024, 02:02

Od 8 do 15 maja odwiedziło nas 5 grup dzieci z Przedszkola w Giedlarowej. Przygotowaliśmy dla nich zajęcia, których głównymi tematami były emocje, sfera uczuć oraz nasza planeta Ziemia. Nie zabrakło przy tym zabaw i ćwiczeń ruchowych w rytmie muzyki.

Podczas zajęć w naszej bibliotece wykorzystaliśmy do tego kolorowe balony i markery, aby ułatwić dzieciom identyfikację i nazwanie swoich emocji. Dzieci rysowały za pomocą markera na balonach różne minki, a następnie wspólnie omawialiśmy jaka to emocja. Wśród rysunków zobaczyć mogliśmy : smutek, złość, strach, podekscytowanie, radość, miłość czy zdziwienie. Następnie zadaniem dzieci było przebicie tych balonów, które miały negatywne uczucie.

Kolejny temat  zajęć dotyczył planet. Wspólnie rozmawialiśmy o Ziemi, Słońcu, gwiazdach i innych planetach jakie nas otaczają. Ważnym etapem tych zajęć był temat fauny i flory występującej na naszej planecie. Naśladowaliśmy zwierzęta mieszkające w różnych zakątkach świata m.in. węże, małpy, papugi i lwy i  byliśmy zachwyceni roślinnością w różnych zakątkach naszej planety.

Dzieciom dużo radości sprawiły zabawy ruchowe i ćwiczenia, które wykonywaliśmy czytając książkę rozwijającą  mózg dziecka poprzez ruch pt,, Dotknij nosek, złap paluszek ‘’, oraz taniec do piosenki ,, Dinozaury ‘’.

Serdecznie dziękujemy dzieciom i wychowawczyniom za piękne upominki, obrazki i życzenia.