Podsumowanie XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek – Filia Biblioteka w Wierzawicach

Opublikowano 17 maja 2024, 03:29

W związku z obchodami święta Bibliotek przygotowaliśmy zajęcia dla dzieci z pobliskiego przedszkola w Wierzawicach o tematyce bajkowego świata, magii i niesamowitych przygód. Oczywiście przy rozpoczęciu każdych zajęć nie zabrakło naszej wspaniałej Myszki Minnie, która ciepło przywitała nasze maluchy ! Ach, cóż to były za przygody!

8 maja dzień w naszej bibliotece rozpoczęliśmy od odwiedzin przedszkolaków. Na początku dzieci zapoznały się z funkcjonowaniem biblioteki, tym jak odbywa się wypożyczanie książek i ich zwracanie.  Następnie przeszliśmy do zabaw z rozwiązywania rebusów, zagadek i konkursów, wydawać by się mogło, że zabawom nie będzie końca ! Następnie wspólnie czytaliśmy książki z naszą kochaną Myszką Minnie, która czytając wprowadzała nas w świat magii i niesamowitych przeżyć.

 13 maja odwiedziła nas kolejna grupa naszych wspaniałych przedszkolaków. W tym dniu dzieci zostały powitane przez Myszkę Minnie i były zachwycone, że to właśnie z tym pluszakiem spędzą swój czas. Zajęcia rozpoczęliśmy od rozmowy na temat biblioteki, a następnie usiedliśmy w kółeczku i do środka zaprosiliśmy naszą Myszkę, której zadaniem było przeczytanie nam wybranych bajek.

Dzieci z uwagą słuchały opowiadań i z zaangażowaniem brały udział w pytaniach dotyczących przeczytanych bajek.

Czytanie książek zawsze jest cudowna podróżą w nieznane a biblioteki są miejscem gdzie ta podróż może się zacząć.