Podsumowanie XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek ,,Biblioteka miejsce na czasie’’ w Filii Biblioteki Publicznej w Brzózie Królewskiej.

Opublikowano 29 maja 2024, 02:39

8-15 maja 2024 – XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – „Biblioteka miejsce na czasie”.

W związku z wydarzeniem organizowanym w ramach Tygodnia Bibliotek, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Filia Biblioteki Publicznej w Brzózie Królewskiej także świętowała ten wyjątkowy tydzień.

Biblioteka ogłosiła i zaprosiła dzieci i młodzież do udziału w Konkursie Plastycznym pod hasłem “Stwórz zakładkę do książki z Patronem Roku 2024″. Celem konkursu było upamiętnienie Patronów Roku 2024, rozwijanie aktywności twórczej dzieci oraz popularyzacja książek i czytelnictwa.

Kolejnym i cieszącym się dużą popularnością działaniem było przygotowanie i przedstawienie teatrzyku kukiełkowego pt. „Czerwony Kapturek szuka księcia”. Z pomocą bibliotekarek z Filii Biblioteki Publicznej z Dębna i Filii z Biedaczowa pracownicy tej biblioteki przedstawiły go 13 maja w bibliotece dzieciom z Przedszkola w Brzózie Królewskiej, 9 maja w bibliotece w Dębnie oraz 8 maja w bibliotece w Biedaczowie. Dzieci z uwagą śledziły barwną historię opowiedzianą za pomocą kukiełek. Spektakl był nowoczesną wersją, lubianej przez dzieci bajką, pełną humoru i piosenek, mówiącą jednocześnie o zagrożeniach w Internecie.

Kolejną niespodzianką było zaprezentowanie 13 maja w bibliotece w Brzózie Królewskiej  klasycznej historii o „Rzepce” przez Klub Seniora + z Brzózy Królewskiej. Seniorzy w sposób zabawny i oryginalny wcielili się w role bohaterów „Rzepki” Juliana Tuwima i brawurowo przedstawili historię hodowli bajkowej rzepki. Ich kostiumy i rekwizyty były dopracowane, a gra aktorska pełna ekspresji. Publiczność bawiła się świetnie i nagrodziła aktorów gromkimi oklaskami.

Na zakończenie tygodnia bibliotek w sobotę 11 maja zostały zorganizowane warsztaty plastyczne dla dzieci pt. „Piaskiem malowane”. Uczestnicy z wielkim skupieniem i zaangażowaniem „malowały” kolorowym piaskiem pięknego i barwnego klowna.

Dzięki takim akcjom zdajemy sobie sprawę, że biblioteka to nie tylko książki a zawód bibliotekarza wcale nie musi być nudny.