Pasowanie na czytelnika w Bibliotece w Brzózie Królewskiej

Opublikowano 1 czerwca 2026, 02:35
W dniach 18 i 19 maja Bibliotekę w Brzózie Królewskiej odwiedzili wyjątkowi goście – uczniowie klasy 1A i 1B, którzy oficjalnie dołączyli do grona czytelników! 😊.

Podczas spotkania dzieci poznały zasady korzystania z biblioteki, dowiedziały się jak dbać o książki oraz odkryły, że czytanie może być wspaniałą przygodą pełną wyobraźni i niezwykłych bohaterów.
Zanim jednak pierwszoklasiści zostali pasowani na czytelników, musieli wykazać się znajomością książek i bajkowych postaci, pokonując specjalny „tor przeszkód” przygotowany w bibliotece.
Były zagadki, zadania i mnóstwo dobrej zabawy! 😊📚
Najważniejszym momentem było uroczyste Pasowanie na Czytelnika. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem złożyli przyrzeczenie, a następnie zostali pasowani na pełnoprawnych czytelników biblioteki. 👑📚
Nie zabrakło także uśmiechu, wspólnej zabawy i pamiątkowych zdjęć. Cieszymy się, że od dziś najmłodsi uczniowie będą częściej odwiedzać bibliotekę i odkrywać magiczny świat książek. 💙
Serdecznie gratulujemy klasie 1A i 1B oraz życzymy wielu wspaniałych chwil spędzonych z książką! 📚✨