PASOWANIE NA CZYTELNIKA W BIBLIOTECE W BRZÓZIE KRÓLEWSKIEJ

Opublikowano 7 czerwca 2024, 10:11

W filii biblioteki w Brzózie Królewskiej  pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości bibliotecznych. W tym roku odbyło się ono 27 maja 2024r. I choć większość dzieci już od dawna regularnie odwiedza placówkę, to oficjalne przyjęcie do grona miłośników książek miało miejsce dopiero w dniu pasowania. Symboliczne uzyskanie tytułu „czytelnika” przez dziecko  jest pierwszym krokiem do samodzielnego wypożyczania książek z biblioteki. Głównym celem uroczystości jest zachęcenie najmłodszych czytelników do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Uroczystość rozpoczęła się od przywitania uczniów i zaprezentowania zbiorów, jakie posiada nasza placówka. Dzieci zostały wprowadzone w tajemniczy i magiczny świat bajek. Przyszli czytelnicy musieli wykazać się znajomością postaci ze znanych baśni, rozwiązać krzyżówkę a także wysłuchali jakie prośby ma książka do swoich czytelników. Po zaliczeniu wszystkich zadań w obecności wychowawców, dzieci złożyły  uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Po uroczystym pasowaniu nowi czytelnicy  otrzymali pamiątkowy dyplom, książeczkę oraz  zakładkę do książki, które własnoręcznie wykonałyśmy. Na zakończenie nowo pasowani czytelnicy wypożyczyli sobie książki do domu i zobowiązali się często odwiedzać bibliotekę. Dzieciom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek. Mamy nadzieję, że uczniowie klas pierwszych będą częstymi gośćmi w naszej bibliotece.