Pasowanie na czytelnika w Bibliotece Publicznej w Brzózie Królewskiej

Opublikowano 24 maja 2018, 08:12

„Książka: zwykłe, papierowe karty, znanych liter czarne, równe rzędy… Zacznij czytać – to tak, jakbyś wkroczył w świat przedziwny: bliski, a odmienny.”
                                                                                                                                                                                                                                         ( E.Szelburg-Zarembina)

24 maja 2018r. w Bibliotece Publicznej w Brzózie Królewskiej odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy Ia na czytelników. To ważne wydarzenie na stałe wpisało się do kalendarza imprez. Głównym celem uroczystości było zapoznanie dzieci z biblioteką i jej zbiorami, wdrażanie do właściwego zachowania się w bibliotece oraz wyrabianie prawidłowych nawyków czytelniczych. Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie, musieli wykazać się znajomością alfabetu, zapoznali się z regulaminem czytelni i wypożyczalni, wysłuchali próśb książki. Dzieci odgadywały bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Nowi czytelnicy otrzymali kolorowe zakładki do książek, słodki upominek a pamiątkowe dyplomy mają im przypominać o tym uroczystym wydarzeniu.