Odwiedziny przedszkolaków

Opublikowano 24 maja 2018, 08:00
W dniach od 8-15 maja trwa tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek. Hasłem przewodnim jest zdanie (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA. Chodzi zatem o zależne wyłącznie od własnej woli, nieskrępowane nakazami, przepisami, swobodne, wolne czytanie oraz nieograniczony dostęp do książki w różnym formacie a co za tym idzie również do biblioteki. (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA pozwala nam rozwijać się umysłowo, kulturalnie, poznawać różne poglądy, mieć nieograniczone możliwości. Hasło nawiązuje także do 100-lecia obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości – wszak czytanie było ważnym elementem zachowania tożsamości, historii, tradycji i kultury narodu. Nasza biblioteka zaprasza do skorzystania ze swojej oferty, czeka na Państwa bogaty księgozbiór i czasopisma. Każda placówka biblioteczna przygotowała szereg atrakcji.