Konkurs z okazji jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski rozstrzygnięty!

Opublikowano 5 lipca 2016, 07:54

Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Leżajsk z siedzibą w Giedlarowej chcąc upamiętnić to ważne wydarzenie historyczne ogłosiła gminny konkurs plastyczny pt. „Chrzest Polski oczami naszej wyobraźni”. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Leżajsk Pan Krzysztof Sobejko. Celem tego konkursu było miedzy innymi zainteresowanie uczniów historią Polski, wzbudzenie uczuć patriotycznych, nauka szacunku do historii i wzmacnianie narodowej tożsamości. Konkurs spotkał się z dość dużym odzewem, bo z terenu całej gminy spłynęło 96 prac konkursowych. Komisja konkursowa w składzie:
1. Krzysztof Pęcak – instruktor plastyk w GOK Gminy Leżajsk
2. Anna Chmura – nauczyciel plastyki w ZS w Giedlarowej
3. Krystyna Niemczyk – dyrektor Biblioteki

na posiedzeniu w dniu 7 czerwca wyłoniła 12 laureatów oraz przyznała 14 wyróżnień w III kategoriach wiekowych

Kategoria I: klasy I –III

I miejsce – Maja Kozyra (Giedlarowa)
II miejsce – Aleksandra Niemczyk (Wierzawice), Tobiasz Kołcz (Biedaczów)
III miejsce – Emilia Przyszlak (Giedlarowa), Emilia Klimek (Giedlarowa)
Wyróżnienia: Andżelika Chłond, Amelia Niemczyk, Karol Rozmus, Kamila Mierzwa, Anna Heliniak, Franciszek Repetowski (Giedlarowa) oraz Magdalena Rup i Dominika Podgórczyk (Wierzwice).

Kategoria II: klasy IV- VI

I miejsce – Patryk Paul (Giedlarowa)
II miejsce – Martyna Bosak (Dębno)
III miejsce – Zuzanna Świąder (Biedaczów)
Wyróżnienia: Papak Magdalena (Biedaczów), Kacper Linek (Biedaczów).

Kategoria III: klasy gimnazjalne

I miejsce – Magdalena Nowak (Brzóza Królewska)
II miejsce – Patrycja Gol (Stare Miasto), Paulina Zygmunt (Brzóza Królewska)
III miejsce Klaudia Ordecha (Piskorowice)
Wyróżnienia: Eliza Federico (Stare Miasto),Magdalena Hozer (Stare Miasto), Klaudia Marzęciak (Brzóza Królewska), Katzper Michno (Giedlarowa).

Nagrody zostały uroczyście wręczone laureatom przez Wójta Gminy Leżajsk Krzysztofa Sobejkę w dniu 22.06.2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Giedlarowej. Tutaj też można obejrzeć wystawę nagrodzonych prac konkursowych.