Ferie w Filii Bibliotecznej w Brzózie Królewskiej

Opublikowano 18 kwietnia 2016, 06:04

Zakończyły się ferie zimowe. Jedną z propozycji ich spędzenia poza domem były zajęcia organizowane przez Bibliotekę i Ośrodek Kultury w Brzózie Królewskiej. Spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji.
Uczestnicy zajęć chętnie korzystali z zabaw ruchowych i gier edukacyjnych oraz zajęć plastycznych. Dzieci mogły wyczarować wspaniały, kolorowy świat przy pomocy techniki origami oraz wykonywać figurki z masy gipsowej. W programie ferii nie zabrakło konkursów, głośnego czytania bajek oraz rozwiązywania zagadek.
Honorowym gościem ferii był Kaczor Donald za sprawą którego dzieci przeniosły się w świat Kaczogrodu. Znany na całym świecie bohater komiksów i bajek okazał się znakomitym partnerem do tańca. Hitem zabawy okazały się „Kaczuchy”. Chociaż Kaczor na początku onieśmielał, to na zakończenie spotkania przekupił zawstydzonych maluchów słodyczami.
Na feriach nie zabrakło zajęć edukacyjnych ph. „Świat przez okular mikroskopu”. Dzieci zapoznały się z ledwo zauważalnym gołym ludzkim okiem mikroświatem. Przez okular mikroskopu podziwiały komórki zwierzęce i roślinne. Wycinki tkanek, bakterii oraz wielu innych drobnoustrojów wprawiły wszystkich w ogromne zdumienie. Mali naukowcy byli tak zafascynowani że miło było usłyszeć, że „Zajęcia są lepsze i ciekawsze od komputera”.
Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.
Dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej z Grodziska Dolnego za wypożyczenie stroju Kaczora Donalda, a także Pani Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Leżajsku za wypożyczenie mikroskopów.

DSC_0236 DSC_0199 DSC_0288 DSC_0487 DSC_0570 DSC_0572 DSC_0317 DSC_0573 DSC_0584 DSC_0596 DSC_0632