BRZÓZA KRÓLEWSKA- ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Opublikowano 28 listopada 2022, 03:30

„Miś jest mały i puchaty, Miś jest fajny i kudłaty, Miś jest gruby jak ta kula, Misia zawsze się przytula.”

 Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe Misie opanowały bibliotekę w Brzózie Królewskiej. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami-przedszkolakami  aby bawić się, świętować i uczyć.

W dniach 23.11.2022r. i 25.11.2022r. przedszkolaki Grupa A i B uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. W tych dniach każde dziecko przyszło do biblioteki ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, różowe, zielone wprost bajecznie kolorowe, a każdy był piękny i wyjątkowy.

Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię Święta Pluszowego Misia, zdobyły wiele informacji z życia niedźwiedzi, wspólnie bawiły się przy piosence „Stary niedźwiedź” oraz „Niedźwiadek”. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, zgaduj – zgadule, konkursy, misiowe tańce oraz czytanie wierszy, których bohaterem był miś. Spotkanie upłynęło w atmosferze radości i dobrej zabawy.