Biblioteki Gminy Leżajsk uczestnikiem projektu „Kultura na widoku”

Opublikowano 22 września 2016, 03:38

legalna„Kultura na widoku” to multimedialny projekt Fundacji Legalna Kultura, skierowany do wszystkich, dla których kultura jest ważna i tych, którzy dopiero będą ją odkrywać. Projekt ma na celu promowanie świadomego uczestnictwa w kulturze i wyrabianie nawyku korzystania z jej legalnych źródeł.

Projekt „Kultura na widoku” umożliwia powszechny dostęp do ponad 1 100 utworów z 30 legalnych źródeł. Do Państwa dyspozycji są książki, filmy, gry, muzyka i spacer po wirtualnych muzeach całego świata.

Dostęp do tych zasobów jest łatwy, wygodny i szybki, możliwy w dowolnym czasie i miejscu – wystarczy smartfon czy notebook i kultura jest na wyciągnięcie ręki! To oferta dla każdego, niezależnie od wieku. Z wszystkich udostępnionych tą drogą zasobów można korzystać bezpłatnie lub po preferencyjnych cenach – cena najdroższych utworów nie przekracza 10 zł (oprócz gier).

Z plakatów zamieszczonych w holu biblioteki oraz ze strony www.kulturanawidoku.pl można pobrać na telefon i inne urządzenia mobilne, linki i kody QR umożliwiające korzystanie z cyfrowej wersji książek, filmów, muzyki a także wirtualnych spacerów po muzeach świata. Będą one dostępne od 2 września do 9 października 2016 r.

Umożliwiamy Państwu również bezterminowy dostęp do ciekawych e-booków wydanych przez Narodowe Centrum Kultury (kody QR i linki na plakacie w holu biblioteki).

Bezpośredni udział w promocji tego projektu biorą czołowi polscy artyści – Danuta Stenka, Joanna Jabłczyńska, Zbigniew Wodecki, Arek Jakubik i wielu innych twórców.

Kultura Na Widoku jest dla wszystkich! Dla każdego! Dla Ciebie!

Projekt współfinansowany jest przez MKiDN i Polski Instytut Sztuki Filmowej, a współorganizatorem jest Narodowe Centrum Kultury.