Tydzień Bibliotek w Brzózie Królewskiej pt.”Biblioteka miejsce na czasie”.

Opublikowano 14 maja 2024, 01:08

13 maja 2024r Biblioteka Publiczna w Brzózie Królewskiej także świętowała ten wyjątkowy dzień w związku z wydarzeniem organizowanym w ramach Tygodnia Bibliotek, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Bibliotekarki tej placówki przygotowały teatrzyk kukiełkowy pt. „Czerwony Kapturek szuka księcia” i z pomocą pań z Filii Biblioteki Publicznej z Dębna i Biedaczowa przedstawiły go dzieciom z Przedszkola w Brzózie Królewskiej. Dzieci z uwagą śledziły barwną historię opowiedzianą za pomocą kukiełek. Spektakl był nowoczesną wersją, lubianej przez dzieci bajką, pełną humoru i piosenek, mówiącą jednocześnie o zagrożeniach w internecie.

Kolejną niespodzianką było zaprezentowanie klasycznej historii o „Rzepce” przez Klub Seniora z Brzózy Królewskiej w sposób zabawny i oryginalny. Ich kostiumy i rekwizyty były dopracowane, a gra aktorska pełna ekspresji. Publiczność bawiła się świetnie i nagrodziła aktorów gromkimi oklaskami. Była to okazja do obejrzenia barwnego i zabawnego przedstawienia kukiełkowego dla najmłodszych, a następnie do podziwiania talentów aktorskich seniorów. Przedszkolaki miały porównanie jak wygląda teatr na żywo, grany przez aktorów a jak teatrzyk za pomocą kukiełek.