Bajkowo, śmiesznie i zimowo – relacja z ferii w Bibliotece

Opublikowano 15 lutego 2023, 11:26

Zakończył się beztroski czas ferii. Powrót do szkoły i codziennych obowiązków to czas kolejnych wyzwań, jakie stawia przed nami rzeczywistość. Co się działo w bibliotekach na terenie Gminy Leżajsk podczas tego dwutygodniowego wypoczynku zimowego? Zapraszamy do relacji.

Biedaczów

Pomysłowa masa solna – serca dla Babci i Dziadka, kartki okolicznościowe i kwiaty z papieru. Lokomotywa, czyli para buch – czytanie wiersza J.Tuwima “Lokomotywa” i praca plastyczna, zabawa w kosmos, zabawa w zaczarowane pudełko. Wyprawy książkowe w krainy bajkowe – czytam i bawię się – książki do czytania, szukania i odkrywania. Każde dziecko to potrafi – bajkowy kolaż z kolorowych gazet, karmnik dla ptaków z jabłka i słonecznika, myszka z kolorowego papieru. Mini karnawał – wykonanie masek karnawałowych, karaoke. Klub gier – turniej tenisa stołowego, gry planszowe i zabawy logiczne.

Brzóza Królewska

Ferie w bibliotece wypełnione były atrakcyjnymi zajęciami dla dzieci. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i miło spędzić wolny czas – wesoło, inspirująco i kulturalnie. Zajęcia w pierwszym i drugim tygodniu ferii zimowych cieszyły się dużym zainteresowaniem i minęły w sympatycznej atmosferze. Dzieci wzięły udział w takich zajęciach jak: wykonanie bałwanków ze skarpetek, pachnących upominków na Dzień Babci i Dziadka, ramek na zdjęcia, karmników dla ptaków, pięknych obrazków z kapsli oraz masek karnawałowych. Uczestnicy zajęć przenieśli się też w świat gier i zabaw, na koniec zajęć nasi milusińscy zagrali w tradycyjne koło fortuny, które sprawia dzieciom ogromną zabawę.

Chałupki Dębniańskie

W trakcie zajęć dzieci brały udział w różnego rodzaju grach i zabawach sportowych, grały również w kalambury i inne gry oraz bawiły się w aktorów odgrywając scenki z życia. Młodsze dzieci grały w gry planszowe, układały klocki i malowały malowanki.

Dębno

Tak bawiliśmy się podczas ferii zimowych w Filii Bibliotecznej w Dębnie. Podczas 4 dni zajęć wykonaliśmy laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz maski karnawałowe, bawiliśmy się w różnego rodzaju zabawy ruchowe i świetlicowe. Jednak najlepszą zabawą okazało się koło fortuny i wiążąca się z tym rywalizacja pomiędzy drużynami. W ostatnim dniu zajęć biblioteka zamieniła się w salę kinową.

Giedlarowa

Kreatywne zajęcia plastyczne. Kino kulturalne. Akademia Małego Artysty. Laurki dla Babci i Dziadka, tekturkowe serca, domki z kartonu. Mini karnawał – wykonanie masek karnawałowych, zabawa taneczna. Klub gier – gry planszowe i zabawy logiczne. Kolorowanki i głośne czytanie bajek dla najmłodszych.

Piskorowice

Ośrodek Kultury i Biblioteka w Piskorowicach tętniły życiem. Były zajęcia typu świetlicowego, wszystkiego po trochę: gry edukacyjne, sprawnościowe, czytanie i rysowanie. Dzieci się świetnie bawiły. Odbyły się również zajęcia pod hasłem „Być aktorem”. Mówiliśmy o aktorach, naśladowaliśmy różne sceny i sytuacje teatralne i filmowe… Byliśmy aktorami i zagraliśmy lekkie piórko unoszące się na wietrze, chodzenie po klejącej się podłodze a nawet ciężką spadającą piłkę…wykonaliśmy również rysunki ze scenami naszych ulubionych filmów i bajek… Pomyśleliśmy o naszych Babciach i Dziadkach i dla nich też wykonaliśmy laurki.

Stare Miasto

Laurki na dzień Dziadka i Babci. Warsztaty plastyczne dla dzieci.

Wierzawice

Laurki, kartki, kwiaty z bibuły dla swoich najbliższych z życzeniami i podziękowaniami za obecność, ciepło i dobroć. Bal karnawałowy. Kolorowy wystrój sali, skoczna muzyka i wspólna zabawa. Na parkiecie królowały księżniczki, policjanci i strażacy. Prowadzący zaproponowali dzieciom wiele zabaw i konkursów: tańce makarena, belgijka, kaczuchy, z balonikami, z gazetami, karaoke, wybór królowej i króla balu, malowanie twarzy. Gry planszowe, klocki i malowanki.

Wszystkim, którzy wybrali bibliotekę na czas ferii serdecznie dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku!