“Akcja: e-motywacja”

Opublikowano 1 lutego 2016, 08:22

Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Leżajsk z siedzibą w Giedlarowej w ramach współpracy z Fundacją Orange zorganizowała 5 wirtualnych spotkań pt. “Akcja: e-motywacja”, w projekcie brało udział ponad 450 bibliotek z całej Polski.

Spotkania były adresowane do osób starszych i innych grup, które zainteresowane byłyby tematyką transmisji. Stałym gościem wszystkich transmisji był psycholog, szkoleniowiec, ratownik GOPR oraz skoczek spadochronowy w jednym, Tomasz Kozłowski.

Pierwsze spotkanie odbyło 8 października gościem specjalnym była Emilia Krakowska, aktorka filmowa i teatralna, znana szczególnie z roli Jagny w ekranizacji “Chłopów”. Zachęcała ona do angażowania się w działania  grupowe.

22 października gościliśmy Krystynę Koftę (pisarkę, malarkę), która mówiła o małych i wielkich sukcesach.

Kolejne dwa spotkania odbyły się w 5 i 19 listopada, naszymi gośćmi byli Helena Norowicz (aktorka i obecnie modelka) i Ewa Nowicka- Rusek (profesor antropologii społecznej UW), rozmawialiśmy o poszukiwaniu radości w naszym codziennym życiu i o tym jak pokonywać ograniczenia.

Ostatnie spotkanie odbyło się 3 grudnia, gościliśmy na nim aktorkę filmową i teatralną, Zofię Czerwińską razem z jej pieskiem. Pani Zofia opowiadała o optymizmie i sympatii do siebie, a także o ważnym temacie samotności i tym w jaki sposób ją pokonywać, np. poprzez posiadanie zwierzaka.

Po każdej z transmisji uczestnicy spotkań mogli zadać pytania gościom.  Celem spotkań była aktywizacja społeczna osób starszych, wspieranie ich w rozwoju osobistym i społecznym, dodawanie odwagi i uzupełnienie zapasów energii niezbędnych do życia aktywnego i spełnionego oraz zachęta i zmotywowanie do działania.

SAMSUNG CAMERA PICTURES